Kes on Steelhouse Group Estonia särav müügi- ja ostujuht Liisa-Mona Kask?

Mis sulle müügitöö juures kõige rohkem meeldib?

Naudin suhtlemist ja uute kontaktide loomist, võimalust leida kliendi jaoks parim lahendus ja olla talle toeks. On ette tulnud ka olukordi kui pean tunnistama, et meil ei ole võimalik kliendile soovitut pakkuda ning olen sellisel juhul soovitanud pöörduda konkurentide poole. Seda seetõttu, et tean väga hästi, milline on meie võimekus ning ei soovi panna oma meeskonda üle varju hüppama. Meie põhimõte pole kunagi olnud võita hange või saada tööd iga hinna eest, kuna sellisel juhul võib tekkida puudusi töö kvaliteedis. Usun, et igaüks peab tegema seda, mida ta väga hästi oskab ning sellele pühenduma südame ja hingega.

Mis on sinu töös kõige keerulisem?

Kõige keerulisem on veenda klienti vaatama hinnast kaugemale. Tihti juhtub, et ollakse harjunudki saama kehva teenust odava hinnaga ning seetõttu on kliendil raske mõista, millest kõrgem hind tuleneb. Soovitakse odavat asja mõtlemata, et selle puhul on tehtud järeleandmisi kvaliteedis ning tõenäoliselt tuleb lühikese aja pärast asuda asja parandama või uus tellida.

Püüame klientidele selgitada, kuidas töö hind kujuneb ning et projektide pakkumisi tuleks võrrelda võrdsetel alustel. Vahel soovib klient ise kõrgema hinna tõttu paremast kvaliteedist loobuda, kuid sellisel juhul ei ole me valmis tööd vastu võtma. Näiteks ei valmista me kunagi toiduainetööstusesse seadmeid, mis pole passiveeritud ning kui klient soovib sellest loobuda, siis ei ole meil võimalik talle vastu tulla.

Elan alati iga kliendi situatsioonile kaasa ja püüan panna end tema olukorda. Vahel mõtlen isegi kodus, kuidas meie tehtud lahendused ühe või teise kliendi juures toimivad või kas saaksime omalt poolt midagi lisaks teha, et veelgi rohkem abiks olla.

Kas teie kliendid asuvad ainult Eestis?

Tegutseme peamiselt Euroopas, aga kliente leidub ka väljaspool. Hetkel on kõige kaugemad sihtriigid, kuhu oma tooteid tarnime, Ameerika ja Argentiina.

Millise valdkonna või teenuse vastu on turul kõige suurem huvi?

Hetkel on tõusvas trendis puhasruumi toodete tellimine, suur huvi on ka toiduainestandardi mahutite ja tööstusliinide vastu.

Mida sulle vabal ajal teha meeldib?

Pere ja sõbrad on minu elus väga tähtsal kohal. Kõige olulisemad on loomulikult minu kallis tütar ja abikaasa.
Müügiinimesena võib tunduda, et minu ümber on kogu aeg väga palju inimesi ja tööl enamasti nii ongi. Eraelus aga on mul tekkinud oma väike kindel seltskond, kellega koos aega veedame. Üks minu lemmiktegevusi on reisimine ja see on aeg kui ma kindlasti pühendun oma perele ja kaaslastele ning olen tööst eemal.
Olen avatud teiste plaanidele, aga tihti ka ise see, kes oma perele ja seltskonnale midagi korraldab ja minu plaanidega tullakse hea meelega kaasa.

Olen oma inimeste jaoks alati 100% olemas ja mulle meeldib ikka öelda, et sõpradeks ei hakata, vaid sõpradeks saadakse.

Tagasi Uudised