Tunkedes tegevjuht:

meeldib teha asju, millest teistel mõistus üle ei käi

Valmar Kask veab iga päev selga tööriided, et panna käed külge Steelhouse Group Estonia tootmishoonetes, kus valmivad värvilisest metallist eritellimused.

Steelhouse Group on spetsialiseerunud mitmesuguste metalltoodete ja -lahenduste väljatöötamisele ning valmistamisele. Ettevõtte tegevusalad ulatuvad laserlõikusest ja metallitoodete viimistlusest kuni väga keerukate konstruktsioonide projekteerimise ja paigaldamiseni. Kasutades roostevaba terast, alumiiniumi, vaske ja messingit, suudab Steelhouse pakkuda lahendusi paljudele tööstusharudele, ka nii nõudlikele nagu toiduainetööstus ja meditsiin.

Masstoodangut ei tehta

Ettevõte hindab projektipõhist lähenemist, mis on üles ehitatud paindlikkusele ja kliendikesksetele lahendustele. See lähenemine tagab, et igale tellimusele pühendutakse vajalikul hulgal ja kohandatakse tootmist vastavalt kliendi vajadustele ning nõudmistele. Kuna iga projekt on unikaalne, kohandatakse ressursse vastavalt ettevõtmise ulatusele ja keerukusele. Projektipõhisus hõlmab seejures kõiki etappe alates projekteerimisest ja planeerimisest kuni tootmise ja paigalduseni.

Sündis töömaal, mitte kabinetivaikuses

Ettevõtte loomise taga seisab tegevjuhi 15 aasta pikkune töökogemus üle lahe Soomes, kus ta alustas täiesti nullist ehk värvija ja lihvijana, kasvades aja jooksul värvilise metalli tippspetsialistiks.

„Ühel hetkel tekkis välismaal elamisest ja tööst lihtsalt tüdimus ning ütlesin neile, et tulen tagasi koju. Soome Steelhouse’i omanik Tapio Hyytiäinen käis selle peale välja idee teha üheskoos Eestisse sama nimega iseseisev ettevõtte ja nii me siis 2021. aastal paari töötajaga tuhanderuutmeetrises hoones alustasime. Praeguseks on maju juba kolm ja tootmine
rohkem kui 5000 ruutmeetril,“ meenutab Kask.

Steelhouse’i kasvulugu on näide sellest, kuidas väikesest Eesti firmast saab lühikese ajaga rahvusvahelistel turgudel edukalt toimetav tegija. Tootmisüksusest Vinni tööstuspargis jõuab toodang seitsmele mandrile. Edu taga seisab Kase sõnul nende suutlikkus kombineerida töötajate tehnilist oskusteavet ja äärmist paindlikkust, mis võimaldab kiiresti reageerida klientide erisoovidele. „Ainsana ostame sisse torupainutust ja CNC-töötlust. Kõik muu, alates lihvimisest, hapestamisest kuni paigalduseni välja, teeme ära oma jõududega. Lihtsamalt öeldes, mees teeb ise asja valmis ja paneb ka paika ning tööle – vaid nii saame tagada pideva kvaliteedikontrolli igas etapis,“ ütleb ettevõtte tegevjuht.

Töö käib käte ja peaga

Erinevalt paljudest teistest ettevõtetest, kus juhtkond võib olla tootmisest kaugel, tunneb Steelhouse’i ladvik tänu isiklikule töökogemusele värviliste metallide maailma läbi ja lõhki. Lähedane side juhtimise ja tootmise vahel loob ettevõttes tugeva sisekultuuri, kus töötajad tunnevad, et nende töö on oluline ja väärtustatud ning ettevõte peab masinatest väärtuslikumaks tarku ja pühendunud inimesi.

„Inimesed ei ole siin lihtsalt tootmisliini operaatorid, vaid lahutamatu osa ettevõtte strateegilisest plaanist. Seepärast on oluline, et nad tunneksid end motiveerituna ja oleksid rahul oma töötingimustega, sest kui need kaks asja paigas pole, ei viitsita ka koos ettevõttega areneda,“ on Kask veendunud.

Töökogemus peegeldub ka projektide hinnastamises, mis on läbipaistev ja konkreetne – õhku pakkumistest ei leia. „Iga hinnapakkumine põhineb täpsetel arvutustel, kus arvesse võetakse kõiki tegureid, sealhulgas materjalikulusid, töömahtu, kasutatavaid tehnoloogiaid ja projekti keerukust. Steelhouse ei tee kunagi hindu, millest nädala pärast pool alla lasta. Kliendid saavad alati selge ülevaate, mida nende investeering hõlmab, puuduvad varjatud kulud või ootamatud lisatasud. Kui pakkumine ei sobi, teeb selle töö keegi teine. Me ei võta kunagi ette ühtegi projekti, mille kuludega pole võimalik tagada kvaliteeti. Hinnad on ausad ja täpsed, mistõttu pole harvad ka juhud, kui turul teiste tingimusi nuusutanud klient meie juurde peagi sama tellimusega tagasi tuleb,“ räägib ettevõtte tegevjuht.

Steelhouse Group ei kavatse peatuda senisel, vaid soovib kasvatada oma tootmisvõimekust, et rahuldada üha suuremat nõudlust. Kuid eesmärk ei ole lihtsalt
kasvada suuremaks, vaid ka paremaks.

Tagasi Uudised